Oceľové olejové radiátory ORS 350W - 1500W
od 93,00 €
do 3-ch dní Vás doma !!!

- kvalitný radiátor plnený ekologickým olejom
- pre domy, byty, bytové domy, chalupy,   kancelárie, nemocnice... (tam kde je požiadavka
  vysokej čistoty a potreby príjemného tepla).
- nevysušuje vzduch a neprepaľuje prachu.
- ideálny v priestoroch, kde sa pohybujú osoby
  trpiace alergiami.
- prevádzka je spoľahlivá s dlhou životnosťou.
Riešenie
Riešenie pre chlad na nohy


Zákazková výroba.
Zadajte si požadovaný rozmer, vyberte farbu a do 10 dní máte nohy na vyhrievanom koberci.
Otázka
Otázka
Máte nejasnosti, chýba Vám niektorá informácia?
Ak sa jedná o jednuduchú otázku, napíšte nám, budeme sa snažiť v čo najkratšom termíne Vám na ňu stručne odpovedať.
Vaša otázka ...

Ak potrebujete najasnosť vydiskutovať, kontaktujte nás telefonicky.
+421 907 831424
sohars@sohars.sk


Kontakt
: +421 907 831424
: +421 907 087956Termoizolačný náter Maxitherm ® - Protiplesňový efekt

Hlavným efektom aplikácie termoizolačního náteru Maxitherm ® je zníženie tepelných strát a zabezpečenie tepelnej pohody pri využívaní priestorov budov. Je prekvapujúce koľko zákazníkov využíva "vedľajší účinok" tohto náteru - antikondenzační a tým protiplesňový efekt. Vlhnutie stien vplyvom vyzrážania kondenzačnej vody vytvára ideálny priestor pre rozvoj sekundárnych plesní. Ich zdravotné riziká od astmatických ťažkostí až k potenciálnemu vplyvu na rozvoj karcinómov sú všeobecne známa. Veľakrát je nižšia výmena vzduchu a zvýšená relatívna vlhkosť v interiéri následkom nevhodných výmen okien alebo nevhodne vykonaného kontaktného zateplenie. Všade, kde sa jedná o túto kondenzačná vlhkosť, nájde Maxitherm ® svoje uplatnenie - má významný antikondenzační a dlhodobý protiplesňový účinok.

Najčastejším dôvodom pre vznik plesní v interiéri sú tepelné mosty. Vyzrážania vody v rohoch miestnosti býva častým problémom starších domov i bytov. Rohové byty a byty priamo pod strechou, v ktorých sú steny i strop zvonku ochladia najviac trpia týmto neduhem veľmi často. Vlhký múr nie je len estetickým nedostatkom, je hlavne ideálnym prostredím pre tvorbu karcinogénnych plesní. Dlhodobý pobyt v takomto prostredí sa stáva výrazným zdravotným rizikom.
Vodná para je neoddeliteľnou súčasťou vzduchu v byte. Uvoľňuje sa pri bežných denných činnostiach - varenie, sprchovanie, pranie a pod.
Kapacita vzduchu pre vodnú paru závisí na teplote - čím vyššia teplota, tým viac vodnej pary vzduch pojme. Pri poklese teploty sa relatívny percentuálny nasýtenia vzduchu zvyšuje až dôjde ku kondenzačnímu bodu a para, ktorú už vzduch nie je schopný prijať vyzrážajte. Príkladom je tvorba rannej rosy za chladných augustových rán na trávniku, alebo orosení pohára s poctivo vychladeným pivom.
K rovnakému procesu ale môže dochádzať aj v každej budove. Teplý vzduch v interiéri pojme značné množstvo vodnej pary. Pri jeho styku so značne podchladenou stenou potom dochádza k vyzrážaniu vody. Najčastejšie sa vlhkosť vyzráža v mieste tepelných mostov - na prekladoch nad oknami, okolo parapetov alebo v nezaizolovaných rohoch miestností. V snahe zbaviť sa plesní sa väčšina z vás používa "klasický" postup - plesne postriekajú prípravkom na báze chlóru. A ony ako mávnutím čarovného prútika zmiznú. Bohužiaľ ale len na krátku dobu. Po pár týždňoch je pleseň späť. Tieto prípravky totiž "potlačí" iba viditeľné následky - odstraňujú hyfy a spóry plesní. Neodstraňujú príčinu problému resp. dôvody kondenzácia.
Na rozdiel od nich termoizolačný náter Maxitherm ® umí problém s kondenzačná vlhkosťou vyriešiť a príčinu odstrániť. Je priedušný a má významný antikondenzační účinok - rovnomerne rozkladá teplo po povrchu múru, zvyšuje jej povrchovú teplotu a tým obmedzuje tvorbu vyššie uvedených tepelných mostov. Odstraňuje príčinu plesnivosti a dlhodobo chráni stenu.